Country (2014)

Title : Country
Release Date : 5 května, 2014
Catalog ref. : K20141
Format : CD

Share

×

Na tvorbě CD se podílela řada uznávaných muzikantů, kterým tímto děkuji za skvělou spolupráci. Opravdu si toho moc vážím. Speciální poděkování patří Allanovi Mikuškovi, který přijal pozvání a natočil spolu se mnou duet, písničku COUNTRY MAN.

Celá deska se nese v duchu moderní country s použitím tradičních hudebních nástrojů.

Mnoho posluchačů country mylně zaměňuje s folkem, anebo si ho jednoduše “zaškatulkovali” do určité, pro ně akceptovatelné podoby, např. dle svého oblíbeného interpreta. Stává se tedy, že když uslyší moderní country, zdá se jim zvuk i celkový výraz písní “ostrý” a obvykle nejsou schopni přijmout ho. Tento výraz je ale v naprostém pořádku, přesně tak má totiž moderní country znít – někdy až s nádechem rockové, či popové muziky. Hudba, stejně jako všechno se vyvíjí a moderní country není výjimkou, jde jednoduše s dobou. Je nutné tento fakt zohlednit při poslechu tohoto CD.

Jasným důkazem je tvorba současných country hvězd v zámoří, které tento trend udávají. U této desky se kladl důraz na výsledný sound právě tak, aby se co možná nejvíc přiblížil zmiňované moderní country.

K několika písním byly natočeny videoklipy, které najdete pod odkazem VIDEO (Stále mě máš, Country, Tobě) příp. v mém YouTube kanálu.

Věřím, že se vám CD bude líbit.